4U Пробио чоко+витамин Ц+цинк, 20 мечиња

4U Пробио чоко+витамин Ц+цинк, 20 мечиња
398,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
033385C
favorite_border

Опис на производот

Пробиотикот за деца, Probival Choco + C + Zn е во единствена форма на чоколадни мечиња кои децата навистина лесно ги прифаќаат и сакаат!
Содржи добри млечно киселински бактерии и бифидобактерии кои ги нарекуваме и „детски бактерии“ затоа што тие се природни жители на цревниот тракт и најдобро испитани пробиотски бактерии.
Пребиоткот инулин и цинкот во нивниот состав придонесуваат за исклучителната ефикасност на овој производ.
Во согласност со препораките на СЗО и УНИЦЕФ, цинк се препорачува при третман на акутна дијареја, бидејќи го скратува времетраењето и ги ублажува симптомите.
Пробиотикот за деца Probival choco + C + Zn, благодарение на својата единствена формулација, може ефикасно да помогне во сите ситуации кога ќе се наруши цревната флора и ќе дојде до појава на дијареа.
Зајакнете ја цревната флора и обезбедете им на Вашите деца мирен стомак и среќни денови!

Пакување: 20 чоколадни мечиња

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се