ABBOTT Ensure Plus Advance Банана, 220 мл

ABBOTT Ensure Plus Advance Банана, 220 мл
240,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
053315C
favorite_border

Опис на производот

  • Храна за посебна медицинска намена
  • За орална употреба
  • Без глутен

Комплетна, урамнотежена исхрана, специјално формулирана за да ги задоволи нутритивните потреби на постарите лица. За исхрана на пациенти со неухранетост и/или губење на мускулната маса, сила и функција. Ensure Plus Advance е високоенергетска, комплетна, избалансирана формула за орална употреба, богата со протеини и витамин Д, со FOS* состојки и CaHMB**.

Секое шише кое обезбедува 330 kcal (1,5 kcal/ml), 20 г протеини, 13 мкг витамин Д (500 IU), 499 мг калциум и 1,5 г CaHMB (калциум-β-хидрокси -β-метилбутират).

Plus Advance е достапен во 5 вкусни вкусови: банана, чоколадо, кафе, јагода и ванила.

Пакување: 220 мл

 

Содржина

Состав: вода, хидролизиран пченкарен скроб, млечни протеини, сахароза, растителни масла (канола масло, пченкарно масло), изолат од соја протеин, минерали (калиум цитрат, натриум цитрат, калциум фосфат трибазик, магнезиум карбонат, калиум хлорид, железо сулфат, цинк сулфат, манган сулфат, манган сулфат, бакар сулфат, натриум молбидат, калиум јодид, хром, хлорид, натриум селенат), FOS*, CaHMB**, арома, емулгатор: соја лецитин, стабилизатори (Е460, Е466, Е418), холин хлорид, витамини (Ц, Е, ниацинамид, калциум пантотенат, бета каротен, Б6, Б1, Б2, витамин А палмитат, фолна киселина, К1, Д3, биотин, Б12), Л-карнитин.

*Фрукто-олигосахариди; **Калциум-β-хидрокси -β-метилбутират монохидрат.

Употреба:

Спремно за употреба. Добро протресете. По отварањето пакувањето покријте го и чувајте го во фрижидер, а остатокот што нема да се искористи во наредните 24 часа од отварањето фрлете го.

Неотвореното пакување се чува на собна температура.

Препорачана доза: 2 шишиња дневно.

Важна напомена: овој производ е дополна на исхраната и може да се употребува само под надзор на доктор или друг квалификуван здравствен работник. Не е наменет за употреба кај деца, освен по препорака од доктор или друг здравствен работник. Не е погоден за лица со галактоземија. Не е за парентерална (интравенска) примена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се