ABBOTT Ensure Plus Чоколадо, 220 мл

ABBOTT Ensure Plus Чоколадо, 220 мл
160,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
053309C
favorite_border

Опис на производот

  • Храна за посебна медицинска намена
  • Ensure Plus е високо-енергетска, целосно урамнотежена исхрана
  • За орална употреба
  • Без глутен
  • 1,5 kcal/мл

За диететска исхрана на неухранети пациенти (малнутриција поврзана со болест) или кога од медицински причини не е можно да се задоволат нутритивните потреби од вообичаената исхрана.

Пакување: 220 мл

 

Содржина

Состав: вода, малтодекстрин, хидролизиран пченкарен скроб, млечни протеини, сахароза, растителни масла (масло од репка, пченкарно масло), минерали (натриум цитрат, калиум цитрат, магнезиум хлорид, калиум хлорид, двобазен магнезиум фосфат, трибазен калциум фосфат, двобазен калиум фосфат, железо сулфат, цинк сулфат, манган сулфат, бакар сулфат, натриум молибдат, калиум јодид, хром хлорид, натриум селенат), изолат од соја протеин, стабилизатори (Е460, Е466, Е418), емулгатор: соја лецитин, арома, холин хлорид, витамини (Ц, Е, ниацинамид, калциум пантотенат, Б6, Б1, Б2, витамин А палмитат, бета-каротен, фолна киселина, К1, биотин, Д3, Б12).

Употреба:

Спремно за употреба. Добро протресете. По отварањето пакувањето покријте го и чувајте го во фрижидер, а остатокот што нема да се искористи во наредните 24 часа од отварањето фрлете го.

Неотвореното пакување се чува на собна температура.

Важна напомена: овој производ е дополна на исхраната и може да се употребува само под надзор на доктор или друг квалификуван здравствен работник. Не е наменет за употреба кај деца, освен по препорака од доктор или друг здравствен работник. Не е погоден за лица со галактоземија. Не е за парентерална (интравенска) примена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се