ABBOTT ProSure Ванила, 220 мл

ABBOTT ProSure Ванила, 220 мл
250,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
053304C
favorite_border

Опис на производот

  • Храна за посебна медицинска намена
  • Високо енергетска, високо протеинска храна со омега-3 масни киселини (ЕПА)
  • Хранлив додаток од 1,27 kcal/мл
  • За орална употреба
  • Без глутен

За диететско регулирање на исхраната кај пациенти со туморска кахексија. Специфични хранливи материи се модифицирани за да ги задоволат потребите на пациентите со оваа состојба: зголемено количество на магнезиум, цинк, витамин Е и витамин Ц. Збогатен со ЕПА (еикозапентаеноична киселина, омега 3 масна киселина од рибино масло) 1 г по шише.

ProSure содржи мешавина од влакна и FOS (фрукто-олигосахариди). Влакната и FOS имаат важна улога во исхраната со тоа што помагаат за поддршка на гастроинтестиналната функција.

Достапен во 5 вкусни вкусови: банана, чоколадо, кафе, бобинки и ванила.

Пакување: 220 мл

Состав: вода, хидролизиран пченкарен скроб, млечен протеин, сахароза, FOS**, рибино масло, арапска гума, минерали (магнезиум хлорид, калиум цитрат, натриум цитрат, калиум хлорид, цинк сулфат, железен сулфат, манган сулфат, бакарен сулфат, натриум молибдат, хром хлорид, натриум селенат, калиум јодид), растителни масла (МСТ од масло од палмово јадро, канола масло, соино масло), ароми, соин полисахарид, витамини (Ц, Е, калциум пантотенат, ниацин, бета-каротен, Б6, Б1, Б2, Витамин А палмитат, фолна киселина, К1, биотин, Д3, Б12), емулгатор: соин лецитин, холин хлорид, регулатор на киселост: Е525, таурин, Л-карнитин, стабилизатор: Е418, антиоксиданси (Е304, Е306).

**Фрукто-олигосахариди.

Употреба:

Спремно за употреба. Добро протресете. По отварањето пакувањето покријте го и чувајте го во фрижидер, а остатокот што нема да се искористи во наредните 24 часа од отварањето фрлете го.

Неотвореното пакување се чува на собна температура.

Препорачана доза: 2 шишиња дневно (најмалку 8 недели).

Важна напомена: овој производ е дополна на исхраната и може да се употребува само под надзор на доктор или друг квалификуван здравствен работник. Не е наменет за употреба кај деца, освен по препорака од доктор или друг здравствен работник. Не е погоден за лица со галактоземија. Не е за парентерална (интравенска) примена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се