ABBOTT Vital 1,5 kcal Ванила, 200 мл

ABBOTT Vital 1,5 kcal Ванила, 200 мл
300,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
053306C
favorite_border

Опис на производот

  • Храна за посебна медицинска намена
  • За орална употреба
  • Без глутен

Делумно-хидролизирана целосна, урамнотежена исхрана со шеќер и засладувач. За диететско регулирање на исхраната кај пациенти со малапсорпција.

Vital 1,5 kcal е базиран на пептид*.

*Пептидите се делумно разградени протеини, што ги прави полесно сварливи и полесно се апсорбираат во цревата отколку цели протеини.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, малтодекстрин, хидролизирани млечни протеини, растителни масла (МСТ од масло од палмово јадро, канола масло), сахароза, минерали (калциум карбонат, магнезиум фосфат дибазичен, калиум фосфат дибазичен, калиум хлорид, натриум цитрат, калиум цитрат, калиум цитрат, железо сулфат, цинк сулфат, манган сулфат, бакар сулфат, натриум молибдат, хром хлорид, натриум селенат, калиум јодид), арома емулгатор: Е472е, стабилизатори (Е460, Е407, Е466), холин хлорид, витамини (Ц, Е, ниацинамид, калциум пантотенат, витамин А палмитат, Б6, Б1, Б2, фолна киселина, К1, биотин, Д3, Б12), Л-карнитин, таурин, засладувач Е955.

Употреба:

Спремно за употреба. Добро протресете. По отварањето пакувањето покријте го и чувајте го во фрижидер, а остатокот што нема да се искористи во наредните 24 часа од отварањето фрлете го.

Неотвореното пакување се чува на собна температура.

Важна напомена: овој производ е дополна на исхраната и може да се употребува само под надзор на доктор или друг квалификуван здравствен работник. Не е наменет за употреба кај деца, освен по препорака од доктор или друг здравствен работник. Не е погоден за лица со галактоземија. Не е за парентерална (интравенска) примена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се