Active Life Амигдалин Б17, 30 капсули

Active Life Амигдалин Б17, 30 капсули
930,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
034760C
favorite_border

Опис на производот

Амигдалин Б17 е производот наменет за потребите во исхраната кај пациенти со малигни заболувања.

Што е витамин Б17?

Природна состојка која се наоѓа во многу производи и за прв пат е откриена во горчливите бадеми. Го има во дивите капини, црешите, рибизлите, семките од јаболка, во семките од праска и кајсии. Всушност се работи за посебни и единствени молекули на витаминот Б17-бензалдехид, хидроцијанид и глукоза. Кога тој се внесува во организмот, малигните клетки (кои бараат огромна количина енергија, односно глукоза) ја апсорбираат глукозата од Б17 и со ензимот бета- глукозидаза го отклучуваат бензалдехидот и цијанидот од Б17 и така сами си предизвикуваат смрт.

Витаминот Б17 е прилично смртоносен за клетките на ракот, а во исто време апсолутно не е токсичен за здравите клетки.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Една (1) капсула содржи 100 мг Амигдалин.       

Состојки: сув екстракт од семки од кајсија (Prunus armenica) стандардизиран на 98% амигдалин (102.05 мг во една капсула), желатин; средство за зголемување на волуменот: сорбитол; средство против стврднување: магнезиум стеарат и талк; боја: титаниум диоксид, железен оксид и индиготин.

Употреба: Се препорачува по една (1) капсула на ден, 15 минути пред оброк. Во тек на употребата на производот избегнувајте храна која содржи амигдалин: бадеми, ореви, марципан, кајсии, праски, јаболки, дуњи, алкохолни пајалоци и мешунки. 

Избегнувајте истовремена употреба на амигдалин со високи дози на Витамин Ц (повеќе од 1000 мг на ден).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се