AKY MASK FFP2 NR Бели респираторни маски, 10 маски

AKY MASK FFP2 NR Бели респираторни маски, 10 маски
130,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
052733C
favorite_border

Опис на производот

Респираторна маска со висок степен на заштита која потполно се адаптира на лицето на корисникот со што го намалува потенцијалниот ризик од пренос на инфекции.

Маската е изработена од неткаен, стопен, полипропиленски материјал кој обезбедува петслојна заштита. На овој начин се постигнува ефикасно филтрирање со што маската може да се користи повеќекратно.

Големина: Универзална

Степен на филтрација: ≥ 98%

Степен на заштита: FFP2 NR - EN149:2001+A1:2009

Пакување: 10 бели маски

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се