ALCON Opti Free Puremoist Раствор за леќи 300 мл

ALCON Opti Free Puremoist Раствор за леќи 300 мл
803,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030160C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Растворот за леќи овозможува 16 часа влажност и комфор на вашите леќи, од моментот на ставање, па се до нивното вадење од очи
  • Чисти, кондиционира, плакне, дезинфицира, ги отстранува протеинските и липидните наслаги
  • За сите видови на силикон хидрогелни и меки контактни леќи

Пакување: 300 мл

Содржина

Предупредување: Доколку почуствувате постојана неудобност, прекумерно солзење, промена на видот или црвенило на очите, веднаш отстранете ги леќите и консултирајте се со лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се