ALCON Тиарс натурале II капки за очи 15 мл

ALCON Тиарс натурале II капки за очи 15 мл
265,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
006143C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Тиарс натурале II се употребува за лекување на суво око, со што се третира и се постигнува ослободување од непријатност, како што е пецкање и црвенило.

Некои луѓе имаат многу малку нормални солзи, а недостигот на солзи или солзи кои не содржат се што е потребно предизвикуваат распаѓање на солзниот филм, предизвикувајќи сиви дамки на површината на окото.
Тоа е она што ги предизвикува симптомите на суви, чувствителни очи - иритирачко цврсто чувство што пецка, боцка, замор во очите и чувство на непријатност.

Пакување: 15 мл 

Содржина

Состав: Активни супстанци се декстран 70 и хипромелоза.

Дозирање
Употреба кај возрасни: Вообичаената доза е една до две капки во око или очи толку често колку што ви е потребно за ослободување од симптомите на суво око или иритација на очите, како што е пропишано од лекар.

Да не се чуваат во фриждер!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се