ALCON Тиарс натурале II вештачки солзи, 15 мл

ALCON Tiars Naturale II artificial tears 15 ml vestacki solzi
ALCON Тиарс натурале II вештачки солзи, 15 мл
285,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
006143C
favorite_border

Опис на производот

ALCON Tiars Naturale II Вештачки солзи, капки за око

  • Се употребуваат за лекување на суво око, со што се третира и се постигнува ослободување од непријатност, како што е пецкање и црвенило
  • Се комбинира природно со постоечките солзи за да обезбеди симптоматско олеснување на сувото око

Кои се вообичаените симптоми на суво око?
Вообичаени симптоми на суво око вклучуваат сувост, чешање, печење, песок, уморни и насолзени очи. Ако сте загрижени за некој од овие симптоми, ве молиме консултирајте се со вашиот оптометрист или лекар.

Пакување: 15 мл 

Содржина

Состав: DUASORB: декстран 70 и хидроксипропил метилцелулоза, поликватерниум-1 (Polyquad), 6opakc (E285) натриум хлорид, калиум хлорид, хипромелоза (хидроксипропилметилцел улоза) (Е464), натриум хидроксид и/или концентрирана хлороводородна ниселина (за прилагодување на рН), прочистена вода.

Начин на употреба: Само за локална употреба во око. Пред употреба внимателно прочитајте го
внатрешното упатство. Да се чува надвор од дофат и поглед на деца. Употребливо 4 седмици по првото отварање на шишенцето. Да се чува на температура до 25°С. Да не се чува во фрижидер..

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се