ALKALOID Ацерола за деца 40 мг, 30 таблети за џвакање

ALKALOID Ацерола за деца 40 мг, 30 таблети за џвакање
281,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
005891C
favorite_border

Опис на производот

Диететски додаток во секојдневната исхрана. Витаминот Ц е есенцијален витамин растворлив во вода.

  • Витаминот Ц придонесува за одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем во текот на интензивни физички вежби и по нив.
  • Витаминот Ц придонесува за нормално создавање колаген, при што се овозможува нормално функционирање на крвните садови, кожата, коските, ’рскавицата, забите и непцата
  • Придонесува за нормален метаболизам за создавање енергија, придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и за нормално психолошко функционирање
  • Витаминот Ц придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста
  • Витаминот Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Ја зголемува апсорпцијата на железо

Пакување: 30 таблети за џвакање

Содржина

Состав: Една таблета содржи 40 мг природен витамин Ц (во форма на прашок од ацерола).

Употреба: Деца до 6 години препорачана дневна доза е 1 таблета (40 мг).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се