ALKALOID Алвен 300 ИЕ крем, 40 г

ALKALOID Алвен 300 ИЕ крем, 40 г
111,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
007060C
favorite_border

Опис на производот

Хепаринот, кој е главна супстанција во препаратот, се наоѓа и во човечкиот организам и манифестира антикоагулантно и антитромботично дејство.
Понатаму, дејствува антагонистички на некои ендогени трансмитери (хистамин, серотонин, ацетилхолин), од каде што произлегува и неговото антиинфламаторно, антиедематозно, умерено спазмолитично и антиалергиско дејство.
Комбинацијата со декспантенол и алантоин овозможува поголема апсорпција на хепаринот.

Профилактика и терапија на нарушувања од венско потекло, како што се: површински тромбофлебитис и флеботромбоза (воспаление на вените), флебитис по паравенски аплицирана инекција, посттромботичен синдром, проширени вени, улкус на потколеницата (ulcus cruris), тапа болка во потколеницата, едем како резултат на венска инсуфициенција.
Терапија на оток или на хематом по случајни или по спортски трауми, како што се: контузија, дисторзија, луксација или фрактура на коска.
Забрзување на заздравувањето на постоперативните рани и терапија на лузни. Терапија на тендовагинитис, бурзитис, епикондилитис.

Пакување: 40 г

Содржина

Состав

1г крем содржи 300 ИЕ хепарин натриум, 3 мг алантоин, 4 мг декспантенол

Употреба: лесно се втрива на заболеното место 2-3 пати на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се