ALKALOID Becutan Kids Vits Б-комплекс сируп, 100 мл

ALKALOID Becutan Kids Vits Б-комплекс сируп, 100 мл
235,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046064C
favorite_border

Опис на производот

Сирупот Becutan KIDS VITS Б-комплекс е дизајниран како поткрепа на разновидната исхрана кај децата. Помага за нормално искористување на енергијата во организмот и за намалување на заморот и исцрпеноста.

  • Витаминот Б1 придонесува за нормално функционирање на нервниот систем, нормална психолошка функција и нормална функција на срцето.
  • Витаминот Б2 придонесува за нормална функција на нервниот систем, како и за заштита на клетките од оксидативен стрес.
  • Нијацинот придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и нормална психолошка функција.
  • Витаминот Б6 придонесува за нормална функција на нервниот систем и нормална психолошка функција; придонесува за нормален метаболизам на протеините и гликогенот; придонесува за нормално создавање црвени крвни клетки и нормална функција на имунолошкиот систем.
  • Витаминот Б12 придонесува за нормално функционирање на нервниот систем, нормална психолошка функција, како и за нормално функционирање на имунолошкиот систем; придонесува и за нормално создавање црвени крвни клетки.
  • Пантотенската киселина придонесува за нормална ментална функција.
  • Биотинот придонесува за нормално функционирање на нервниот систем, нормален метаболизам на макронутриентите, како и за нормална психолошка функција; придонесува за одржување нормална коса, кожа и мукозни мембрани.

Сирупот има вкус на ананас.

Пакување: 100 мл.

Содржина

Состав:

Производот содржи комбинација на 7 витамини од групата Б-комплекс (витамин Б1, витамин Б2, витамин Б3, витамин Б6, витамин Б12, пантотенска киселина и биотин).

Употреба:

  • Деца од 1 до 3 години: ½ кафена лажичка (2,5 мл).
  • Деца над 4 години: 1 кафена лажичка (5 мл).

Сирупот Becutan KIDS VITS Б-комплекс се зема по оброк.

По потреба може да се раствори во вода или во овошен сок.

Да се протресе пред употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се