ALKALOID Becutan Kids Vits Мултиимуно 14 кесички

ALKALOID Becutan Kids Vits Мултиимуно 14 кесички
342,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045541C
favorite_border

Опис на производот

Прашокот за растворање Becutan KIDS VITS Мултиимуно придонесува за подигнување и одржување на имунитетот кај детската популација.

  • Витаминот Ц, витаминот А, витаминот Д, витаминот Б6, фолната киселина и цинкот придонесуваат за одржување нормална функција на имунолошкиот систем.
  • Витаминот Ц, витаминот Е и цинкот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.
  • Витаминот Ц, пантотенската киселина, витаминот Б6, нијацинот и фолната киселина придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста.
  • rhamnosus GG придонесува за одржување на рамнотежата на цревната микрофлора.

Прашокот за растварање има вкус на портокал.

Пакување: 14 кесички

Содржина

Состав:

Производот е формулиран како кесичка со две одделни прегради, при што секоја од нив содржи посебен прашок за растворање. Во едната преграда се наоѓа прашокот што содржи витамини и минерали (витамин Ц, витамин Е, витамин А, витамин Д, витамин ПП, пантотенска киселина, витамин Б1, витамин Б2, витамин Б6, биотин, фолна киселина, цинк, јод, калциум, бета-каротен), додека во другата преграда се наоѓа прашокот што содржи пробиотик (Lactobacillus rhamnosus GG).

Употреба

  • Деца од 1 до 3 години: 1 кесичка на ден
  • Деца над 4 години: 1 – 2 кесички на ден

Содржината од една кесичка се раствора во вода или во друга течност со собна температура (млеко, сок или јогурт).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се