ALKALOID Becutan Kids Vits Мултиомега-3 сируп 250 мл

ALKALOID Becutan Kids Vits Мултиомега-3 сируп 250 мл
601,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045543C
favorite_border

Опис на производот

Намената на сирупот Becutan KIDS VITS Мултиомега-3 е да ја збогати детската исхрана со омега-3 масни киселини и со есенцијални витамини и минерали коишто го поддржуваат интелектуалниот развој на децата.

  • ДХА (докозахексаноична киселина) придонесува за одржување нормална мозочна функција.
  • Цинкот и јодот придонесуваат за нормална когнитивна функција.
  • Јодот, витамин Б1, витамин Б2, витамин Б3, витамин Б6, витамин Б12 и биотин придонесуваат за нормална функција на нервниот систем.
  • Витамин Б2, витамин Б3, витамин Б12, фолна киселина и пантотенска киселина придонесуваат за намалување на заморот и на исцрпеноста.
  • ДХА, витамин Б2 и цинк придонесуваат за одржување нормален вид.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав:

Производот содржи комбинација на рибини масла богати со омега-3 масни киселини (DHA и EPA), витамини и минерали (витамин Б1, витамин Б2, витамин Б6, витамин Б12, биотин, фолна киселина, нијацин, пантотенска киселина, витамин Д, витамин К, цинк, јод).

Употреба

  • Деца од 1 до 3 години: 1 кафена лажичка (5 мл)
  • Деца над 4 години: 2 кафени лажички (10 мл)

Да се протресе пред употреба.

По отворањето сирупот Becutan KIDS VITS Мултиомега-3 треба да се чува во фрижидер.

Да се употреби во рок од 60 дена по првото отворање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се