ALKALOID Бетадин 1% раствор, 100 мл

ALKALOID Бетадин 1% раствор, 100 мл
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
005264C
favorite_border

Опис на производот

Бетадине растворот за плакнење уста и грло како активен принцип содржи повидон-јод. Во допир со слузокожата, јодот полека се ослободува од коплексот и дејствува како антисептик, односно дезинфициенс кон бактериите, вирусите, габите, протозоите и кон спорите. Бетадине растворот дејствува и како дезодоранс, отстранувајќи ја непријатната миризба од устата што може да потекнува од храна, алкохолни пијалаци, тутун и др.

Индикации

  • Профилакса и терапија на инфекции предизвикани од бактерии, вируси и габи (гингивитис, стоматитис, афти, инфицирани улцерации или херпетични улцерации)
  • Профилакса на инфекции при хируршки зафати на забите и на вилиците, отстранување на непријатната миризба од устата

Пакување: 100 мл раствор

Содржина

Состав: povidone - iodine 1%.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се