ALKALOID Блокмакс суспензија за деца, 100 мл

ALKALOID BlokMAX Kids sirup
ALKALOID Блокмакс суспензија за деца, 100 мл
179,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019327C
favorite_border

Опис на производот

Ибупрофенот ја намалува инфламаторната болка, појавата на оток и покачена телесна температура.
Ибупрофенот се употребува како аналгетик (лек против болка):

  • За намалување на мускулна болка
  • Главоболка
  • Забоболка
  • Jа намалува покачената телесна температура (треска)

Пакување: 100 мл суспензија.

 

Содржина

Состав: 5 мл (мала лажичка) суспензија содржи 100 мг ибупрофен.

Суспензија со карактеристичен вкус и мирис на кајсија.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се