ALKALOID Бронлес 375 мг, 30 капсули

ALKALOID Бронлес 375 мг, 30 капсули
135,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
005311C
favorite_border

Опис на производот

Bronles припаѓа на групата лекови наречени муколитици. Тој ја намалува лепливоста и густината на слузта, така што го олеснува нејзиното искашлување.

Индикации:

  • Заболувања на респираторниот систем проследени со обилна и со вискозна слуз
  • Воспаление на средното уво и на синусите
  • Во дијагностички цели како средство за подготовка при бронхоскопија, бронхографија, бронхоаспирација итн.

Пакување: 30 капсули 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се