ALKALOID Бронлес директ, 15 еднодозни кесички

ALKALOID Бронлес директ, 15 еднодозни кесички
190,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022910C
favorite_border

Опис на производот

Бронлес ДИРЕКТ припаѓа на групата лекови наречени муколитици. Тој ја намалува лепливоста и густината на слузта, така што го олеснува нејзиното искашлување.

Индикации:

  • Заболувања на респираторниот систем кои се придружени со обилна и вискозна слуз (бронхитис, туберкулоза на белите дробови комплицирана со бронхитис, цистична фиброза, задржување на бронхијалната слуз, бронхопулмонални компликации по операција)
  • Воспаление на средно уво, воспаление на синуси
  • Во дијагностички цели, како средство за подготовка на болните за бронхоскопија, бронхографија и за бронхоаспирација

Пакување: 15 еднодозни кесички со 10 мл раствор

Содржина

Состав: carbocisteine 750 мг/10 мл

Дозирање: Вообичаена доза е 750 мг трипати дневно (три кесички дневно). Терапијата со Бронлес ДИРЕКТ не треба да трае подолго од 5 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се