ALKALOID Бронлес за деца 150 мл

ALKALOID Бронлес за деца 150 мл
116,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
005309C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Bronles припаѓа на групата лекови наречени муколитици.

Тој ја намалува лепливоста и густината на слузта, така што го олеснува нејзиното искашлување.

Индикации:

  • Заболувања на респираторниот систем проследени со обилна и со вискозна слуз;
  • воспаление на средното уво и на синусите
  • Во дијагностички цели како средство за подготовка при бронхоскопија, бронхографија, бронхоаспирација

Пакување: 150 мл раствор

Содржина

Состав: carbocisteine 125 мг / 5 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се