ALKALOID Диастоп пробио, 10 капсули

Alkaloid Diastop Probio
ALKALOID Диастоп пробио, 10 капсули
226,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
036386C
favorite_border

Опис на производот

Капсулите Диастоп пробио се користат за превенција и за дополнително лекување пролив, метеоризам (надуеност) и други стомачни нарушувања кои настануваат поради нарушување на рамнотежата на цревната микрофлора.

Такви состојби се:

  • Бактериски и вирусни желудочно-цревни инфекции кај доенчиња, деца и возрасни (на пр. ротавирусни инфекции, пролив кој се појавува при патување)
  • Лекување со антибиотици со широк спектар
  • Зрачење на абдоминалните и на карличните органи

Пакување: 10 капсули.

Содржина

Состав:

Диастоп Пробио е пробиотик кој содржи четири вида млечнокиселински бактерии:

  • Lactobacillus acidophilus LA-5тм;
  • Streptococcus thermophilus STY-31тм;
  • Bifidobacterium BB-12тм;
  • Lactobacillus delbrueckii LBY-27тм.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се