ALKALOID Ехинал капки 30 мл

ALKALOID Ехинал капки 30 мл
137,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007581C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Капките Ехинал претставуваат екстракт од надзeмен дел на Echinacea purpurea којшто содржи активни компоненти коишто помагаат за зголемување на одбранбената активност на организмот.

Капките Ехинал се препорачуваат :

  • За подобрување на одбранбената активност на организмот
  • За подобрување на нормалното функционирање на респираторниот систем
  • За подобрување на состојби, како замор, стрес, прекумерна физичка и психичка активност
  • За подобрување на нормалното функционирање на уринарниот систем

Пакување: 30 мл

Содржина

Препорачана дневна доза:

Возрасни и деца постари од 12 години: 3 пати на ден по 30 капки. Се препорачува користење на капките во период од најмалку 7 дена. Не се препорачува користење подолго од 8 недели.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се