ALKALOID Кафетин колд плус 10 таблети

ALKALOID Кафетин колд плус 10 таблети
120,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012816C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Caffetin Cold plus претставува комбиниран препарат којшто содржи повеќе активни супстанции. Парацетамолот ја ублажува болката и ја намалува телесната тампература. Псевдоефедринот ја намалува назалната конгестија овозможувајќи проодност во носот и во дишните патишта. Декстрометорфанот, пак, ја ублажува кашлицата предизвикана од слаба иритација на грлото и на дишните патишта. Витаминот Ц го поттикнува имунолошкиот систем.

Caffetin Cold plus се употребува за ублажување на главните симптоми на настинка и грип (главоболка, болка во мускулите, болка во грлото, назална конгестија, зголемена телесна температура, кашлица).

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав:

Парацетамол 500 мг
Псевдоефедрин хидрохлорид 30 мг
Декстрометорфан хидробромид 15 мг
Витамин Ц (комбинација од природен и од синтетски витамин Ц) 60 мг

Употреба: возрасни и деца над 12 години се препорачува по 1 таблета 4 пати на ден, интервалот помеѓу одделни дози треба да биде најмалку 4 часа (најмногу 4 пати х 2 таблети на ден).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се