ALKALOID Магнезиум 400 + Б-комплекс директ, 20 кесички

ALKALOID_Multi essence Magnesium (Mg) 400mg + B complex  magnezium b kompleks
ALKALOID Магнезиум 400 + Б-комплекс директ, 20 кесички
220,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
034529C
favorite_border

Опис на производот

Микрогранулите за директна примена MULTI ESSENCE Магнезиум 400 + Б комплекс ја обезбедуваат потребната количина магнезиум заедно со останатите Б-витамини, со цел да се задоволат зголемените потреби на организмот:

  • Магнезиумот придонесува за нормална функција на нервниот систем, нормална мускулна функција, намалување на заморот и исцрпеноста, нормален електролитен баланс, нормална синтеза на протеини и нормална психолошка функција. Магнезиумот има улога во процесот на делба на клетките.
  • Витаминот Б₁ придонесува за нормална функција на нервниот систем, нормална психолошка функција и нормална функција на срцето.
  • Витаминот Б₂ придонесува за нормален метаболизам, создавање енергија, нормална функција на нервниот систем и заштита на клетките од оксидација.
  • Витаминот Б₆ придонесува за нормален метаболизам, создавање енергија, нормална функција на нервниот и имунолошкиот систем, нормална психолошка функција, нормален метаболизам на протеините и гликогенот и за намалување на заморот и исцрпеноста.
  • Витаминот Б₁₂ придонесува за нормална психолошка функција и намалување на заморот и исцрпеноста. Витаминот Б₁₂ има улога во процесот на делба на  клетките.

Пакување: 20 кесички 

Содржина

Состав: една кесичка содржи 400 мг магнезиум и Б-витамини.

Употреба:

Возрасни: еднаш дневно, содржината на кесичката да се растопи дирекно во уста. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се