ALKALOID Multi Essence Имуно, 20 кесички

Alkaloid Multi Essence Immuno imuno
ALKALOID Multi Essence Имуно, 20 кесички
419,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051825C
favorite_border

Опис на производот

Микрогранулите за директна примена MULTI ESSENCE ИМУНО го обезбедуваат потребното количество витамини и минерали, со цел да се задоволат зголемените потреби на организмот.

 • Витаминот Ц, витаминот Б12, витаминот Д, цинкот и селенот придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем
 • Витаминот Ц, цинкот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес
 • Витаминот Ц и витаминот Б12 придонесуваат за нормален метаболизам на енергија
 • Витаминот Ц и витаминот Б12 придонесуваат за намалување на заморот и на исцрпеноста

 Пакување: 20 кесички.

 Производител: произведено во Италија за Алкалоид АД Скопје.

Содржина

Состав: една кесичка MULTI ESSENCE Имуно содржи:

  1 кесичка %ПДВ*
Витамин Ц 500 мг 625
Цинк 15 мг 150
Селен 100 мкг 182
Витамин Д 10 мкг (400 ИЕ) 200
Витамин Б12 9 мкг 360

%ПДВ Препорачано дневно внесување

Состојки: 

 • засладувач: сорбитол
 • калциум карбонат
 • арома: лимон
 • малтодекстрин
 • стабилизатор: моно и диглицериди на масни киселини
 • средство против згрутчување: силициум диоксид
 • засладувачи: сукралоза, ацесулфам К

Употреба: еднаш дневно, по една кесичка. Треба да се растопи директно во устата.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се употребува како замена за разновидна исхрана. Прекумерна употреба може да доведе до појава на лаксативен ефект.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се