ALKALOID Multi Essence Имуно 20 кесички

ALKALOID Multi Essence Имуно 20 кесички
419,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051825C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Микрогранулите за директна примена MULTI ESSENCE ИМУНО го обезбедуваат потребното количество витамини и минерали, со цел да се задоволат зголемените потреби на организмот.

  • Витаминот Ц, витаминот Б12, витаминот Д, цинкот и селенот придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем
  • Витаминот Ц, цинкот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Витаминот Ц и витаминот Б12 придонесуваат за нормален метаболизам на енергија
  • Витаминот Ц и витаминот Б12 придонесуваат за намалување на заморот и на исцрпеноста

Пакување: 20 кесички

Содржина

Состав: една кесичка MULTI ESSENCE Имуно содржи:

Витамин Ц 500 мг
Цинк 15 мг
Селен 100 мкг
Витамин Д 10 мкг (400 ИЕ)
Витамин Б12 9 мкг

 

Употреба: еднаш дневно, по една кесичка. Треба да се растопи директно во устата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се