ALKALOID Multi Essence Витамини и Минерали, 30 кесички

ALKALOID Multi Essence Витамини и Минерали, 30 кесички
540,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
048917C
favorite_border

Опис на производот

Микрогранули витамини и минерали за возрасни, ја обезбедуваат потребната количина витамини и минерали, со цел да се задоволат зголемените потреби на организмот. Со пријатен вкус на јагода, брусница и на ванила.

 • Витаминот Ц, витаминот Б1, витаминот Б2, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, пантотенската киселина, биотинот, калциумот, магнезиумот, железото, манганот, бакарот, јодот и фосфорот придонесуваат за нормално искористување на енергијата
 • Витаминот Ц, витаминот Б2, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, пантотенската киселина, фолната киселина, магнезиумот и железото придонесуваат за намалување на заморот и на исцрпеноста
 • Витаминот Ц, витаминот Б1, витаминот Б2, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, биотинот, магнезиумот, бакарот и јодот придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем
 • Витаминот Ц, витаминот Б1, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, фолната киселина, биотинот и магнезиумот придонесуваат за нормална психолошка функција
 • Железото, јодот и цинкот придонесуваат за нормална когнитивна функција
 • Витаминот Ц, витаминот А, витаминот Д, витаминот Б6, витаминот Б12, фолната киселина, железото, цинкот, бакарот и селенот придонесуваат за нормална функција на имуниот систем
 • Витаминот Ц, витаминот Е, витаминот Б2, цинкот, манганот, бакарот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес
 • Витаминот А, витаминот Б2, ниацинот и биотинот придонесуваат за одржување нормални кожа и мукозни мембрани, додека биотинот, цинкот и селенот придонесуваат за одржување нормална коса
 • Витаминот К, витаминот Д, калциумот, магнезиумот, цинкот и манганот придонесуваат за одржување нормални коски
 • Витаминот Д, калциумот и магнезиумот придонесуваат за одржување нормална мускулна функција и нормални заби
 • Цинкот и селенот придонесуваат за одржување нормални нокти
 • Витаминот А, витаминот Б2 и цинкот придонесуваат за одржување нормален вид
 • Витаминот Д, витаминот Б12, фолната киселина, магнезиумот, железото и цинкот играат улога во процесот на клеточна делба
 • Јодот и селенот придонесуваат за нормална тироидна функција
 • Витаминот Б6, витаминот Б12 и железото придонесуваат за нормално создавање црвени крвни клетки
 • Витаминот Ц дополнително придонесува за нормално создавање колаген, со цел нормална функција на крвните садови, коските, ’рскавицата, непцата, забите и на кожата. Исто така, ја зголемува апсорпцијата на железо
 • Хромот придонесува за одржување нормални нивоа на гликоза во крвта

Пакување: 30 кесички

Содржина

Состав: една кесичка за директна употреба содржи 13 витамини, 10 минерали и лутеин.

Употреба: Возрасни еднаш дневно, по една кесичка, да се растопи директно во устата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се