ALKALOID Прокулин капки за очи, 10 мл

Alkaloid Proculin Kapki za oci
ALKALOID Прокулин капки за очи, 10 мл
184,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
006611C
favorite_border

Опис на производот

Индикации:

  • Конјунктивална хиперемија (лекот привремено ги намалува симптомите, црвенило и чешање, предизвикани од различни иританси како прашина, чад, смог, студенило, ветер, сонце, ТВ-зрачење, пливање, употреба на контактни леќи, работа со предмети во близина на очите)
  • Алергиско воспаление на очите предизвикано од полен, трева, животински влакна

Пакување: 10 мл.

Содржина

Состав: naphazoline hydrochloride 0,3 мг/мл.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се