ALKALOID Прополис капки, 30 мл

Alkaloid Propolis Drops kapki so propolis
ALKALOID Прополис капки, 30 мл
274,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045953C
favorite_border

Опис на производот

Alkaloid Propolis Drops - Прополис капки се додаток на исхраната

Пакување: 30 мл

Произвeведува за Алкалоид АД Скопје: Institut za proučavanje lekovitog bilja "Dr Josif Pančić“ Tadeuša Košćuška 1, 11000 Beograd, Republika Srbija
Земја на потекло: Р. Србија

Содржина

Состав: 45 капки содржат 0,11 г 10% високо прочистен, густ екстракт од прополис (одговара на 15% суров прополис), од што најмалку 8,8 мг се биофлавоноиди, во разблажен алкохол (етанол).

Производот содржи најмногу 70% (V/V) етанол.

Препорачана дневна доза: Возрасни и деца постари од 12 години: 3 пати на ден по 10-15 капки, разредени во мала количина на течност или додадени на лажица со шеќер или мед.

Мерки на претпазливост: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.
Начин на чување: Да се чува во оригиналното пакување, на суво место и на температура до 25°С.
Да се чува надвор од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се