ALKALOID Прополис капки за деца, 30 мл

Propolis Drops for children Alkaloid propolis kapki za deca
ALKALOID Прополис капки за деца, 30 мл
274,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045954C
favorite_border

Опис на производот

Propolis Drops for children - Прополис капки за деца

Пакување: 30 мл

Произвeведува за Алкалоид АД Скопје: Institut za proučavanje lekovitog bilja "Dr Josif Pančić“ Tadeuša Košćuška 1, 11000 Beograd, Republika Srbija
Земја на потекло: Р. Србија

Содржина

Состав: 10 капки содржат 13,5 мг 5% високо прочистен, густ екстракт од прополис (одговара на 7,5% суров прополис), од што најмалку 1,07 мг се биофлавоноиди, во пропилен
Производот не содржи алкохол.

Препорачана дневна доза: Деца постари од 3 години: 2 пати на ден по 5 капки, разредени во мала количина на течност или додадени на лажица со шеќер или мед. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.
Начин на чување: Да се чува во оригиналното пакување, на суво место и на температура до 25°С. Да се чува надвор од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се