ALKALOID Прополис спреј за грло, 30 мл

Alkaloid Propolis Throat spray sprej za grlo so propolis
ALKALOID Прополис спреј за грло, 30 мл
406,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045955C
favorite_border

Опис на производот

Alkaloid Propolis Throat Spray - Спреј за грло со прополис 

  • Со природни екстракти од камилица, жалфија и тегавец

Прополис е смолеста материја што медоносните пчели ја произведуваат со комбинирање на ензимите од нивната сопствена плунка и пчелин восок со супстанции што ги собираат од цветни пупки, нектари од кората на дрвјата и други природни растителни извори. Прополисот се нарекува и пчелин лепак што служи како заштитен штит за одржување на здрава пчелина кошница. Исто така, за нив прополисот претставува "хемиско оружје" против надворешни патогени микроорганизми, но и за превенција од ширење на инфекции во пчелината кошница, правејќи ја една од најстерилните средини познати во природата.

Пакување: 30 мл

Произвeведува за Алкалоид АД Скопје: Institut za proučavanje lekovitog bilja "Dr Josif Pančić“ Tadeuša Košćuška 1, 11000 Beograd, Republika Srbija
Земја на потекло: Р. Србија

Содржина

Состав: 6 распрскувања содржат мешавина од водно-етанолни екстракти од цвет од камилица, лист од жалфија и од лист од тегавец 171,6 мг; високо прочистен, густ екстракт од прополис 17,16 мг; екстракт од плод од шипка 17,16 мг; етерично масло од нане 1,716 мг.
Останати состојки: вода, етанол, мед, полисорбат 20, калиум сорбат.

Производот содржи 5-15% (VIV) етанол.

Препорачана дневна доза: Возрасни и деца постари од 12 години: 3 пати на ден по 1-2 распрскувања во грлото. Протресете пред употреба.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.
Начин на чување: Да се чува во оригиналното пакување, на суво место и на
температура до 25°С. Да се чува надвор од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се