ALKALOID Сода бикарбона, 1 кг

Alkaloid Soba Bikarbona
ALKALOID Сода бикарбона, 1 кг
193,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
019177C
favorite_border

Опис на производот

Хемиското име за сода бикарбона е натриум хидроген карбонат и таа е дел од секое домаќинство заради разновидната примена во домот.

Влегува во состав на прашокот за печиво, го помага варењето на храната (за ваквото дејство постојат и научни податоци но, не се препорачува без претходна консултација со лекар), мошне е позната и при отстранувањето на непријатната миризба, отстранување на дамките и за омекнување на водата.
Постојат традиционални рецепти за приготвување слатки каде што се користи сода бикарбона, а може да се користи и за ублажување на болка од отоци при убоди од инсекти или друг вид отоци.

Нето-тежина: 1 кг.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се