ALKALOID Сода бикарбона, 500 г

Alkaloid Sod Bikarbona
ALKALOID Сода бикарбона, 500 г
93,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047956C
favorite_border

Опис на производот

Хемиското име за сода бикарбона е натриум хидроген карбонат и таа е дел од секое домаќинство заради разновидната примена во домот. Влегува во состав на прашокот за печиво и освен за нејзиното дејство како средство што го помага варењето на храната (за ваквото дејство постојат и научни податоци но, не се препорачува без претходна консултација со лекар), мошне е позната и при отстранување на непријатна миризба, отстранување на дамки и омекнување на водата.

Нето-тежина: 500 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се