ALKALOID Валериал капки, 30 мл

ALKALOID Валериал капки, 30 мл
154,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
010031C
favorite_border

Опис на производот

Содржат водно-етанолен екстракт од корен од валеријана. Коренот од валеријана има смирувачко и релаксирачко дејство. Помага за поттикнување на сонот, за смирување и за опуштање на мазните мускули.

Капките Валериал се препорачуваат:

  • За подобар сон
  • За подобрување на состојби на вознемиреност
  • За подобрување на состојби на менопауза
  • За подобрување на менталната способност
  • За релаксација на телото

Пакување: 30 мл

Содржина

Препорачана дневна доза и начин на употреба:

Возрасни и деца постари од 12 години: 3 пати на ден по 30 капки, во чаша со вода или на коцка шеќер. При несоница се земаат 30 минути пред спиење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се