ALLGA SAN Акут Гену специјална маст за колено, 50 мл

ALLGA SAN Акут Гену специјална маст за колено, 50 мл
315,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
038893C
favorite_border

Опис на производот

Allga San Акут Гену е специјална маст за колено која ги негува и опушта затегнатите мускули и зглобовите со масажа, предизвикувајќи ефект на загревање и пријатно чувство на олеснување.

Истовремено ја негува кожата и го подобрува телесното здравје.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состојки:

  • Високо вредно етерично масло од Алгојски алпски планински бор (Pinus Mugo) ја стимулира циркулацијата и помага при елиминација на болката
  • Камфор ја стимулира циркулацијата и помага при елиминација на болката
  • Капсаицин, екстракт од луто чили пиперче, загревајќи предизвикува дразнење на нервните завршетоци, кои пренесуваат топлотни дразби, што секундарно доведува до зголемена прокрвеност на кожата
  • Пантенол ја негува кожата
  • Алантоин ја негува кожата

Начин на употреба: Се нанесува на болното место и нежно се втрива во кожата. За возрасни и деца над 12 години.

Предупредување: Само за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очи и слузници. Да се употребува само на здрава кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се