ALLGA SAN Мобил Гел за масажа, 100 мл

AllgaSan Mobil Gel
ALLGA SAN Мобил Гел за масажа, 100 мл
283,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
011518C
favorite_border

Опис на производот

AllgaSan локално ја поттикнува циркулацијата на кожата и мускулите, го намалува воспалението и со тоа ослободува од болка. Брзо се впива, не масти и не ја суши кожата. Освежува и релаксира.

Природен стимуланс на локалната циркулација, делотворен против воспаленија и болка.

Етеричното масло од алгојскиот планински бор се користи од памтивек, како поттикнувач на циркулацијата и противвоспалителното дејство, и алфа и бета пинените како природни аналгетици.

Други дејства: aнтимикробно (антибактериско и антигабично), спазмолитично (ослободува од вкочанетост).

Arnica Montana – Има силно антифлогистичко, аналгетско  и антимикробно дејство. Ја користиме кај сите повреди на меките ткива, истегнувања, повреди, контузии, крвни подливи, удари, едеми кај фрактури, воспаленија на мускулите, спортски повреди…

Ментолот содржи локален анестетик и има антииритантни својства.

Камфорот е локален аналгетик.

Пакување: 100 мл.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се