ALLGA SAN Мобил интензивен гел, 100 мл

AllgaSan Mobil Gel Intensive
ALLGA SAN Мобил интензивен гел, 100 мл
350,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023738C
favorite_border

Опис на производот

Специјална козметика за зглобови и мускули, особено препорачана за спортисти и луѓе кои водат активен живот.

Комплетен производ за секојдневна нега по напорен тренинг, а помага и за подобра подвижност при вкочанетост на грбот.

  • Единствена комплетна регенеративна формула за кожата, зглобовите, коските и мускулите благодарение на високата концентрација на екстрактот од гавез, етеричното масло од алгојски планински бор, екстрактот од арника и алантоинот
  • Гел формулација која веднаш по нанесувањето разладува (ментол), но секундарно силно загрева благодарејќи на состојките кои делотворно го стимулираат зголемувањето на циркулацијата (алгојски планински бор, камфор, рузмарин, жалфија)
  • Брзо и делотворно против болката: гавезот и алгојскиот планински бор во синергија, ефективно и по природен пат ги неутрализираат хормоните во ткивото, како и другите предизвикувачи на воспаление и болка
  • Благопријатен за кожата со додаток на пантенол и алантоин

Пакување: 100 мл.

Содржина

Начин на употреба: по напорен работен ден или спортување, се нанесува и лесно се втрива на засегнатите места на нозете, рацете, грбот и рамената.

Брзо се впива и не масти.

Предупредување: само за надворешна употреба. Да не се употребува во случај на преосетливост на состојките, појава на отворена рана или воспалителни промени на кожата, како и во близина на слузниците очи, нос и уста.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се