ALLPRESAN 4 Пена-крем за калуси, 125мл

ALLPRESAN 4 Пена-крем за калуси, 125мл
525,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043430C
favorite_border

Опис на производот

Пена-крем за калуси и распукана кожа на стапалата.

BarrioExpert® технологија плус 15% уреа. Ефикасно ги третира калусите на површината на кожата на стапалата и распуканата кожа на стапалата. Брзо се апсорбира без маснотии.

Патентираната BarrioExpert® технологија ја штити и зајакнува кожата преку создавање на заштитна мрежа која и овозможува на кожата да дише.

Пакување: 125 мл

Содржина

Состав: стеаринска киселина, пропанедиол, алантоин, масло од сладок бадем, калиум лауроил пченични амино киселини, алфа-глукан олигосахариди, рамноза, гликоза, палм глицериди, глукуронска киселина, натриум лауроил саркозинат, каприлоил глицин, сорбитол. Да не се чува на температури над 25°С

Употреба: Протресете добро пред употреба. Се препорачува да се користи наутро и навечер. Доволна е мала количина. Само за надворешна употреба.

Мерки на претпазливост: може да се распрсне ако се загрее. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен и други извори на топлина. Да не се прска на отворен пламен или други извори на топлина. Да не се продупчува, дури и по употреба. Да се заштити од сончева светлина. Да не се изложува на температури над 50°С. Исклучително запалив аеросол. Да се чува на места недостапни за деца. Да се користи само во добро проветрени простории.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се