ALLPRESAN 7 Пена-крем за стапала, 125 мл

ALLPRESAN 7 Пена-крем за стапала, 125 мл
529,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043432C
favorite_border

Опис на производот

Пена-крем за кожа на стапалата склона кон габични инфекции.

BarrioExpert® технологија плус 10% уреа. Специјална, дополнителна нега во рамките на медицинскиот третман на габички. Брзо се апсорбира без маснотии. Патентираната BarrioExpert® технологија ја штити и зајакнува кожата преку создавање на заштитна мрежа која и овозможува на кожата да дише.

Пакување:125 мл

Содржина

Состав: вода, уреа, децил олеат, октилдодеканол, бутан, цетил алкохол, пропан, глицерин, стеаринска киселина, глицерин стеарат, клотримазол, калиум лауроил пченични амино киселини, палм глицериди, каприлоил глицин, екстракт од алое, сорбитол, алантоин, натриум лауроил саркозинат. Да не се чува на температури над 25°С. После првото отворање да се користи до 12 месеци.

Употреба: Протресете добро пред употреба. Се препорачува да се користи наутро и навечер. Доволна е мала количина. Само за надворешна употреба.

Мерки на претпазливост: може да се распрсне ако се загрее. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен и други извори на топлина. Да не се прска на отворен пламен или други извори на топлина. Да не се продупчува, дури и по употреба. Да се заштити од сончева светлина. Да не се изложува на температури над 50°С. Исклучително запалив аеросол. Да се чува на места недостапни за деца. Да се користи само во добро проветрени простории.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се