APELINI 100% Природен сок (калинка, аронија), 200 мл

APELINI 100% Природен сок (калинка, аронија), 200 мл
79,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050046C
favorite_border

Опис на производот

Над 14000 ORAC единици на антиокдиданси во само 200 мл сок 

  • Тестирано и проверено 

Совршена комбинација од природни витамини, полифеноли и антоцијанини кои со својата молекуларна структура ги неутрализираат слободните радикали.

Антиоксидансите овозможуваат:

Намалување на оксидативните процеси кои се главна причина за стареењето.

Заштита на ДНК од оштетување и мутација, а со тоа спречување на инициjацијата на малигни заболувања.

Намалена оксидација на LDL - холестеролот и спречување на атеросклероза - плаки на крвните садови, главен ризик фактор за срцев и мозочен удар.

Превенција од голем број на хронични заболувања.

  • Не содржи шеќер или додадена вода
  • Без конзерванси
  • Не е направен од концентрат
  • Целосно органски производ
  • Се препорачува за сите возрасти
  • После отварање да се чува во фрижидер и да се консумира до 3 дена
  • Македонски производ

Пакување: 200 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се