APTAMIL Pepti Syneo, 400 г

Aptamil pepti syneo
APTAMIL Pepti Syneo, 400 г
1.249,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054044C
favorite_border

Опис на производот

  • За диететско регулирање на алергија на протеини на кравјо млеко
  • Хипоалергена формула
  • Екстензивно хидролизирани протеини на сурутка
  • Комбинација на ГОС/ФОС и бифидус брев
  • Од раѓање
  • Храна за посебни медицински намени

Aptamil Pepti SYNEOᵀᴹ наменет за диететско менаџирање на алергија на протеини на кравјо млеко. Aptamil Pepti SYNEOᵀᴹ може да се користи како единствен извор на исхрана на деца од раѓање па натаму.

  • GOS/FOS - смеса од влакна
  • Bifidus Breve - член на фамилијата на бактерии кои нормално ги има во цревата на доенчињата

Пакување: 400 г

Содржина

Состојки:

Хидролизат на протеин од сурутка (од кравјо млеко), малтодекстрин,  растителни масла (палмино масло, кокосово масло, масло од маслена репка, сончогледово масло), олигосахариди (галакто-олигосахариди од кравјо млеко, фрукто-олигосахариди), калциум фосфат, емулгатор (естери на лимонска киселина на моно и диглицериди на масни киселини), рибино масло, калум хлорид, масло од Мортиерела Алпина,  холин хлорид, калиум цитрат, натриум хлорид, магнезиум хлорид, Л-тирозин, витамин Ц, инозитол, магнезиум хидроген фосфат, таурин, Бифидобактериум Бреве М-16В, цинк сулфат, Л-карнитин, железо сулфат, витамин Е, нуклеотиди (натриумови соли на уридин, цитидин, аденозин,  инозин, гванозин -5’монофосфати), пантотенска киселина, ниацин, бакар сулфат, витамин А, витамин Б2, витамин Б1, витамин Б6, манган ИИ сулфат, калиум јодид, фолна киселина, натриум селенит, витамин К, биотин, витамин Д, витамин Б12.  

Алергени: млеко и риба.

Упатство за употреба:

Бројот на оброци и количината во едно шише варираат индивидуално. Количеството на оброкот од  Aptamil Pepti SYNEOᵀᴹ треба да биде определено од лекар или диететичар и зависи од возраста, телесната тежина и здравствената состојба на детето. Наведените дневни количини се само препорачани приближни вредности. Ве молиме да ја користете само дозерката од пакувањето, која целосно собира околу 4.6 г.

Возраст на доенчето: Број на оброци на ден: Подготвена формула (мл): Вода (мл): Рамни дозерки на Aptamil Pepti SYNEOᵀᴹ
1 месец 5-6 130 120 4
2 месеци 5 170 150 5
3-4 месеци 4-5 200 180 6
5-6 месеци 3-4 230 210 7
Над 6 месеци 1-2 230 210 7

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се