APTAMIL Pregomin Allergy Digestiv 400 г

APTAMIL Pregomin Allergy Digestiv 400 г
1.314,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
005043C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Храна за посебна медицинска намена, за диететско регулирање на алергија на протеини на кравјо млеко и/или малапсорпција на масти.

  • Хипоалергена формула
  • Екстензивно хидролизирани протеини на сурутка
  • Средноверижни триглицериди (MCT) и намалена лактоза- споредено со регуларна почетна формула

Пакување: 400 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се