AQUA MARIS 4Allergy Спреј за нос, 20 мл

Aqua Maris 4Allergy Nasal Spray Sprej za nos
AQUA MARIS 4Allergy Спреј за нос, 20 мл
423,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031358C
favorite_border

Опис на производот

Благо хипертоничен раствор на морска сол и Ectoin®, 100% природен препарат наменет за превенција и ублажување на симптомите на алергиски ринитис.

Ги олеснува симптомите на алергиски ринитис, како што се чешање на носот, течење на носот, кивање и затнат нос. Спрејот создава заштитен филм на слузницата на носот и оневозможува контакт на алергените и други иританси со слузницата на носот, ја одржува влажноста на слузницата и го помага природниот процес на регенерација.

Пакување: 20 мл.

Содржина

Спрејот се распрскува 1-2 пати во секоја носница неколку пати на ден. Може да го користат деца, возрасни, соодветен за примена кај бремени жени и доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се