AQUA MARIS Baby Спреј за нос за бебиња, 50 мл

AQUA MARIS Baby Спреј за нос за бебиња, 50 мл
254,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022558C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Прочистена, изотонична морска вода во спреј, со анатомски апликатор прилагоден за испирање на носето на бебињата од најрана возраст. Олигоелементите од морската вода помагаат во одржување на хигиената на носот која треба да се практикува од раѓање.                                 

Сувиот нос, акумулираната нечистотија, секретот или оштетените мукозни мембрани ја намалуваат носната функција и предизвикаат вознемиреност, плачење и раздразливост кај бебето, го нарушуваат сонот и хранењето на бебето.

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба: Спрејот се распрскува во секоја носница 2-6 пати на ден, а по потреба и почесто. Млазот на морската вода е пријатен при аплицирање, не предизвикува зависност и може да се прска пообилно доколку е потребно да се омекнат и отстранат поголеми количини секрет.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се