AQUA MARIS Classic Спреј за нос, 30 мл

Aqua Maris Nasal Spray Sprej za nos
AQUA MARIS Classic Спреј за нос, 30 мл
203,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001517C
favorite_border

Опис на производот

Прочистена, изотонична морска вода од Јадранско море со природни минерали наменета за секојдневна хигиена на носот кај деца, возрасни, бремени жени и доилки.

  • Ја чисти и навлажнува слузницата на носот

Пакување: 30 мл.

Содржина

За одржување на секојдневна хигиена на носот, се прска 1-2 пати во секоја носница, неколку пати на ден. Може да се користи долг временски период.

За сува и иритирана слузница на носот предизвикана од престој во затворен простор, климатизиран или загреан, за измивање на прашина, бактерии и вируси, се прска 3-4 пати во секоја носница, а по потреба и почесто.

Особено се препорачува за измивање на носот кај деца по враќање од градинка, училиште, односно при изложеност на аерозагадување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се