AQUA MARIS Talaso Кесички со морска сол и медитерански билки, 30 парчиња

AQUA MARIS Talaso Кесички со морска сол и медитерански билки, 30 парчиња
309,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018603C
favorite_border

Опис на производот

Aqua Maris® Talasoterapija кесички - Содржат комбинација на морска сол и медитерански билки смил и мирта.

Наменети за растворање и подготовка на раствор за лаважа (измивање) на носна слузница кај лица со акутен и хроничен ринитис или синузитис и алергии, за одржување на хигиената на носот и носната шуплина, особено за спортистите и рекреативните спортисти, во случај на потешкотии при дишењето како резултат на престој во простории со централно загревање и климатизација.

Етеричното масло од кесичките има антисептичко дејство, ја омекнува слузта и има корисен ефект врз дишните патишта.

Пакување: 30 кесички

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се