AQUA MARIS Talaso Сет за испирање на нос

AQUA MARIS Talaso Сет за испирање на нос
896,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018602C
favorite_border

Опис на производот

  • Aqua Maris® Talasoterapija

Наменет е за лаважа (измивање) на носната слузница кај лица со акутен и хроничен ринитис или синузитис и алергии, по операција на носот (во консултација со лекар), за одржување на хигиената на носот и носната шуплина, особено за спортистите, во случај на потешкотии при дишењето како резултат на престој во простории со централно загревање и климатизација.

Има антисептичко дејство, ја омекнува слузта и има корисен ефект врз дишните патишта.

Пакување: систем за измивање на нос и синуси + кесички со етерични масла.

Содржина

Употреба: Во садот се истура морската сол од кесичката, се полни со претходно зовриена и изладена вода на температура од околу 37°C и се измива носот неколку пати неделно. Со измивањето се чисти носот, се отстранува вишокот на слуз, се овозможува проодност на горните дишни патишта и се добива пријатно чувство по лаважата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се