AQUAFRESH All In One Protection Паста за заби, 100 мл

Aquafresh All In One Protection Pure Breath toothpaste 100ml pasta za zabi
AQUAFRESH All In One Protection Паста за заби, 100 мл
182,00 ден.
135,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
055437C
favorite_border

Опис на производот

Aquafresh All In One Protection Pure Breath Паста за заби дејствува против плаките, бактериите, лошиот здив, кариесот.

  • Содржи натриум флуорид  (14550 pm Fluoride)

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Aqua, Hydrated, Silica, Sorbitol, Glycerin, Peg-6, Sodium Lauryl Sulfate, Xanthan Gum, Aroma, Titanium Dioxide, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Citrate, Sodium Saccharin, Limonene, Sodium Fluoride, Zinc Chloride, Citral, CI73360 CI 74160, CI74260.

Употреба: Четкајте ги забите двапати, но не повеќе од три пати на ден, намалете го голтањето на пастата за заби на минимум и исплукајте ја. 

Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е за деца под 6 години, освен ако не е препорачано од стоматолог или лекар. Користете количина со големина на грашок и мијте ги веднаш забите под надзор на возрасен. Во случајот на иритација, прекинете ја употребата. Ако се појави оток на устата или лицето, контактирајте го вашиот стоматолог или лекар веднаш. Краевите на оваа картонска кутија се залепени. Не користете ако кутијата е отворена. Затворете ја пастата по употреба за да го задржите производот свеж. Ако земате флуор од други извори, консултирајте се со стоматолог или лекар

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се