ASSO DERM Сапун, 100 г

Alkaloid Asso Derm sapun
ASSO DERM Сапун, 100 г
165,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
011155C
favorite_border

Опис на производот

Наменет е за секојдневна хигиена и нега на нормална и на проблематична кожа. Со својата pH вредност не го нарушува природниот хидролипиден слој на кожата и е прикладен за кожа чувствителна на класични сапуни и како средство за нега на заболена кожа од хронична егзема, младешки мозолчиња, алергиски дерматитис, дерматози придружени со лупење на кожата и др. Клинички е тестиран.

Пакување: 100 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се