ATRIMED Сорион крем, 50 г

ATRIMED Сорион крем, 50 г
1.490,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
049305C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Кремот Сорион е од природни состојки и се користи за делови на кожата кои се зафатени со псоријаза, која се карактеризира со црвенило, чешање и/или лупење. Со овој крем ќе заборавите на:

  • Црвенило на кожата
  • Чешање на кожата
  • Лупење на кожата
  • Други слични иритации.

Сорион покажал особена ефикасност и кај состојби на егземи и невродермити.
Иновативен производ на природна база, без кортикостероиди, затоа што природата е најдобрата лабораторија.

Пакување: 50 г

Содржина

Состав: Petrolatum, (Cocos nucifera) кокосово масло, микрокристален восок, парафин, екстракт од кора и лист на ним, екстракт од корен од куркума, екстракт од корен и стебло на рубија кордифолија, масло од лист од сладок индрајао, парфем, Benzyl alcohol, бета хидроксилна киселина (BHA), титаниум диоксид (CI 77891).

Употреба:

Кремот се употребува за нега на промените на кожата на целото тело. Нанесувајте го на местата зафатени од промената, во тенок слој, два пати на ден, наутро и навечер.

Избегнувајте контакт со очите и слузокожата. По примената избегнувајте директно изложување на сонце. Само за надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се